

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 2.14 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Max Supply Current | 6 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Output Power | 2 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 58 dB |
| Max Output Power | 2 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | 1-Channel Mono |
Stock: 4010
Distributors
pcbx
Unit Price$1.65173
Ext.Price$1.65173
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.65173 | $1.65173 |
| 10 | $1.23281 | $12.32810 |
| 25 | $1.12680 | $28.17000 |
| 50 | $1.06572 | $53.28600 |
| 100 | $1.00796 | $100.79600 |
| 300 | $0.96292 | $288.87600 |
| 500 | $0.91990 | $459.95000 |
| 1000 | $0.89511 | $895.11000 |
| 3000 | $0.86952 | $2608.56000 |
| 5000 | $0.84467 | $4223.35000 |
